E-BOOK

SOFTWARE & APPLICATIONS

  HERMES FENG SHUI s.r.o.

  Koceľova 1105/1

  94901 Nitra

  IČO: 44831391

  DIČ: 2022856671  

  ---------------------------------------
  Division: HERMES Soft
  
KONTAKTY :

  e-mail : info@hermes-ebook.com

   
  
 
 

JAK VÁM MŮŽE POMOCI

 

JAK POUŽÍVAT A K ČEMU SLOUŽÍ APLIKACE

1.1.   Kondiciogram – co to je a na co se používá
1.2.   V čem vám může tento kondiciogram pomoci
1.3.   Partnerské vztahy, Láska, Sex
1.4.   Zdraví
1.5.   Nehody, Havárie, Úrazy
1.6.   Nákupy
1.7.   Zaměstnání
1.8.   Jednání, zkoušky, konkurzy, důležité termíny
1.9.   Finance
1.10.   UPOZORNENÍ
--------- --------------------------------------------------------------------------------------------------
2.1.   Biorytmus opis – co to je a na co se používá
2.2.   Fyzická křivka
2.3.   Emocionální křivkaEmocionální křivka
2.4.   Intelektuální křivka
2.5.   Havárie
2.6.   Vydělávání peněz
2.7.   UKÁZKA
--------- --------------------------------------------------------------------------------------------------
3.1.   OSOBNÍ ENERGETIKA – co to je a na co se používá

Vydavateľ : ® HERMES soft

 
   1.1.   Kondiciogram
   
 

Tento speciální osobní denní kondiciogram slouží pro identifikaci osobních denních tendencí.

Po dlouholetém pokusném testování tohoto speciálního systému, vycházejícího z tradiční čínské astrologie, jej nyní nabízíme i vám a věříme, že se stane vašim každodenním spolehlivým pomocníkem. Pomůže vám orientovat se ve spleti jednotlivých dnů a pochopit, proč se v určitý konkrétní den daří více jako jindy a co ten-který konkrétní den přináší právě vám. Kondiciogram pracuje s přesností 95%. Osobní denní kondiciogram se dá využít I pro analýzu různých spletitých situací, které se v životě běžně vyskytují. Spolu s ostatními částmi této aplikace tvoří komplexní systém, který může být uživatelům v mnohém nápomocen. Začněte jej používat a za krátký čas zjistíte, že je vašim osobním poradcem a nedílnou součástí vašeho života. Je například vhodný pro plánovaní cest, oslav, obchodních jednání ale I usmiřování. Na základě tohoto speciálního astrologického kondiciogramu rodiče , staří rodiče, učitelé a vychovatelé přesně vědí, jaké osobní tendence má v jednotlivých dnech to-které dítě a proto se podstatně snižuje riziko úrazů při různých osobních a sportovních aktivitách dětí. Rádi by jste věděli, jakou má váš partner dnes náladu a zda bude přístupný vašim romantickým signálům? Zajímá vás, kdy máte nejlepší období pro získání nebo investování peněz? Čeká vás klíčový den v práci, důležité obchodné jednání, pohovor do zaměstnání, zkouškové období, písemky? Plánujete podstoupit chirurgický zákrok? Stačí si jenom otevřít svou Aplikaci …

S osobním denním kondiciogramem bude váš život určitě zábavnější a podstatně jednodušší.
 

ZPĚT    

   1.2.   V čem Vám může Kondiciogram pomoci
   
  Jeho využití je velmi široké – podle vašich aktuálních potřeb a samozřejmě podle vašich praktických zkušeností. Kondiciogram dokáže předpovědět vaše nálady. Řekne vám, v čem se vám bude dařit v jednotlivých dnech. Určí přesně, kdy a v čem je vám energie příslušného dne nápomocná, na co je vhodné tento den využít a čemu se raději preventivně vyhnout. Zjistíte, kdy máte ten nejlepší den na nové investice, kdy na získání financí, kdy je nejlepší začít něco nového nebo naopak, dořešit nedořešené. Řekne vám, ve kterých dnech se můžete cítit hůř, kdy je lepší relaxovat a kdy naopak, máte energie na rozdávání. Jsou takové dny, kdy se nic nedaří a všechno je „jakoby“ proti nám. Na tyto a podobné dny vás kondiciogram upozorní se zarážející přesností. A pozor, pokud znáte i kondiciogram svého partnera, víte celkem přesně, jakou bude mít v konkrétní den náladu a kondici, což se dá výtečně využít na utužování partnerských vztahů a samozřejmě i ke zmírňovaní a odstraňování konfliktů.
 

ZPĚT    

   1.3.   Partnerské vztahy – Láska - Sex
   
 

Jsou takové dny, které konkrétně nebo obecně napomáhají vztahům. Ale jsou i dny, které jim vůbec nepřeje. Řešení partnerských problémů v kritických dnech obou partnerů, nebo jednoho z nich, je přímo zabijákem vztahů a to jak partnerských, tak i obchodních. To samo platí, pokud nějaký konflikt již vznikl a my si to potřebujeme a chceme u svého partnera „vyžehlit“.

Pokud se chceme usmířit, někoho obdarovat, poslat mu květy nebo jinou pozornost, pozvat někoho na skleničku, čokoládu nebo příjemný oběd, je lepší tak učinit ve dnech „příznivých“ pro lásku a vztahy, nebo alespoň ve dnech „obecně příznivých“. A je úplně jedno, zda se chystáme utužit vztahy osobní nebo obchodní. Svého partnera jistě příjemně překvapíte, protože tato aktivita z vaší strany bude přesně harmonizovat s vibrací jeho osobního dne. I partner, který vás, z nějakého důvodu, odmítá, je v určité dny přístupnější. Překvapení, radost a okouzlení z příjemně prožitého dne v něm bude ještě dlouho rezonovat. I sex tehdy bývá sladší pro oba.

Plození dětí v osobně „příznivých“ dnech obou partnerů nejen zvyšuje šance na početí, ale má vliv i na zdraví a budoucnost ještě nenarozeného potomka.

Stejně oslavy narozenin, nebo jiná společná setkání s rodinou a přáteli je lepší plánovat na den, ve kterém má většina zúčastněných dobré tendence. Hlavně však oslavenec. Zjistíte, že oslava nebo setkání bude příjemné a vyhnete se tak případnému zklamání. Lidem, kteří znají toto umění, se daří udržet si vynikající vztahy a daří se jim minimalizovat zklamání, hádky a jiné problémy, které pak z toho plynou.

Zkusme si to v praxi představit s trochou humoru. Extrémní situace : je před úplňkem, vaše milovaná je těsně před svými dny, emocionální křivku v biorytmu má na maximu a ve svém osobním kondiciogramu „nepříznivé“ dny. A nyní s ní zkuste řešit nějaký problém …BUM!!!

Naše doporučení : právě teď nic neřešte. Jakýkoliv problém, který by jste chtěli vyřešit je vlastně malicherností vůči tomu, co se právě může stát. Protože ona je teď jako sopka před výbuchem a v myšlenkách jí právě vyvstávají různé „křivdy“ z daleké i blízké minulosti, které se vám chystá velmi tvrdě předložit. Je mlčenlivá, tváře má bledé a hledá jakoukoliv záminku pro uvolnění svého napětí a pro výpočet, přiznejme si, někdy i oprávněných výhrad.

Jsou dvě možnosti:

1.Vůbec nechodit domů (nedoporučuje se J)

2.Pomoct s domácími pracemi, nechat svou lásku odpočinout, přinést jí kytici květů, doporučujeme i příjemnou masáž (pozor, dezert se, v případě že drží dietu, považuje za nemístný žert a může se stát signálem k útoku).

Samozřejmě, je tu i možnost, že vaše láska zjistí, že se řídíte podle jejího / jeho osobního kondiciogramu. Ale určitě ocení vaši snahu jako důkaz vaší lásky. Vždyť kdyby vám na ní / něm nezáleželo, určitě by jste nevěnovali svůj čas a energii pro zpříjemnění rodinné pohody a zvýšení komfortu svého partnera.
 

ZPĚT    

   1.4.   Zdraví
   
 

Určitě jste si všimli, že v určité dny jde všechno jaksi snadněji a „od ruky“. Dokážete udělat několikanásobně více práce a vůbec se necítíte unaveni. Naopak, v jiné dny může být i nepatrná činnost pro člověka přímo utrpením. Kondiciogram nabízí možnost zjistit si předem, které jsou vaše osobní „nepříznivé“ nebo „kritické“ dny. Tehdy doporučuje věnovat se raději svému zdraví, oddechu, relaxovat, případně vykonávat jenom nevyhnutelné nebo nenáročné činnosti. Zkrátka, dělat dobře svému tělu I duši a nepřetěžovat se.

V tyto dny i tak málokdy člověk něco podstatného udělá, protože všechno se staví jakoby proti němu – kopí se překážky, problémy, mýlíte se, bolí vás hlava, všechno se kazí a nic nestíhate. A tak nakonec celá práce a vynaložená námaha nemá téměř žádný význam. Co je však ješte horší, pokud zatížíte svůj organismus a psychiku právě v takovýto deň, spotřebujete mnohem více energie, než za normálních okolností. Co samozřejmě zvyšuje náchylnost organismu na nemoci, psychické poruchy, celkovou psychickú a fyzickou vyčerpanost a z toho plynoucí zrychlené stárnutí organismu. A konkrétní důsledek? Další deň je člověk unavený mnohem více než obvykle.

Pomocí Kondiciogramu je možné plánovat si například i operace. Tu však doporučujeme vzít 

v úvahu i Lunární kalendář, osobní Horoskop a Předpovědi pro měsíc a rok.

 

ZPĚT    

   1.5.   Nehody – Havárie - Úrazy
   
 

 Kondiciogram dokáže předem identifikovat dny, které jsou mimořádně vhodné pro cestování. Vibrace takového dne přímo člověka vybízí, aby si nějakou cestu naplánoval. Když jsme testovali a kontrolovali tento systém, zjistili jsme, že senzitivní lidé se právě v těchto dnech na cesty vybírají. A to ani nevědí, že nějaký kondiciogram existuje. V zásadě tedy platí, že právě tento den je vhodný pro cestování a vibrace takového dne vás bude k tomu i vybízet. Přitom může jít o cesty osobní, pracovní, ale I cesty za oddechem, za nákupy, delší vycházku, cyklistiku nebo bruslení. Osobní kondiciogram se proto dá výtečně využít pro plánovaní všech těchto aktivit. Samozřejmě můžete cestovat I v jiné dny, ale měli by to být dny obecně „příznivé“, nebo alespoň ne „rizikové“, protože v takovéto dny je zvýšený předpoklad různých problémů, překážek, nehod a poruch. Tehdy raději, pokud je to možné, nikam nejezděte a odložte plánovanou cestu na jiný termín.

I pro práci, vyžadující velkou pozornost a cit (např. řezání dřeva na cirkulárce, složitý chirurgický výkon, …), je vhodnější vybírat dny „příznivé“ nebo alespoň ne „rizikové“. V případě, když není možné cestu, nebo naplánovanou činnost, odložit, je nevyhnutelné alespoň podstatně zvýšit svou pozornost.

Představte si, že se v dopravním prostředku (auto, autobus, vlak, letadlo) potká na společné cestě více lidí, kteří mají v osobním kondiciogramu „nepříznivý“ nebo mimořádně „kritický“ den. K tomu si připočítejte „nepříznivý“ den u řidiče … a havárie může být na světě. Usmíváte se? Co myslíte, kteří lidé přežívají hromadné havárie a katastrofy – lidé, kteří mají v tento den „výbuch“ nebo „sluníčko“?

Toto samozřejmě platí I pro aktivní a rekreační sportování, ať už na lyžích, nebo u vody. Tato část kondiciogramu je velmi důležitá pro rodiče, vychovatele, trenéry, sportovní instruktory, ale I pro osoby, kterým jste svěřili svého potomka (staří rodiče, au pair, …). Ale samozřejmě, hlavně je to důležité pro samotné dítě.

Představte si extrémní situaci :jste na lyžařském svahu, se svými nebo svěřenými dětmi, a je právě třetí – kritický – den. Co myslíte, které z dětí nešťastně spadne a může se zranit? Kdyby jste znali jejich osobní kondiciogramy, věděli by jste to přesně, kdo má právě tento den zvýšenou pravděpodobnost úrazu.
 

ZPĚT    

   1.6.   Nákupy
   
  Nákup dárků, osobních předmětů, elektroniky, ale I různých předmětů osobní potřeby, kterými se tak rádi obklopujeme, je lépe plánovat na obecně „příznivé“ dny. Snížíme tak pravděpodobnost, že předmět, který koupíme, je určitým způsobem nevhodný, poruchový, případně ho hned ztratíme nebo nám jej zcizí. A pozor, týká se to I stavebního materiálu pro přestavbu, úpravu nebo zkrášlení vašeho osobního prostoru. Další skrytý problém je v tom, že jelikož jste si daný předmět koupili v „nepříznivý“ den, podstatně se zvyšuje pravděpodobnost, že tento předmět nevyzařuje nic dobrého (stejné ke stejnému). A když si jej doma umístíte, bude tuto negativní energii neustále vyzařovat do prostoru. Každý předmět svého majitele ovlivňuje a čím více těchto předmětů vlastníte, tím negativnější dopad to může mít na váš život. Může se to projevit kupříkladu tím, že se ve vašem životě neustále opakují podobné – nepříznivé události. Riziko se zvyšuje zejména tehdy, pokud tyto předměty nosíte neustále u sebe, jako např. hodinky, prsten, řetízek, šaty, … Proto se snažte nakupovat své osobní věci, dárky pro rodinu a přátele, elektroniku a předměty osobní potřeby ve dnech, které kondiciogram vykazuje alespoň jako obecně „dobré“.
 

ZPĚT    

   1.7.   Zaměstnání
   
 

Jsou dny, kdy každý šéf podstatně lépe přijme vaši žádost o novou funkci, o zvýšení platu, neplánovanou dovolenou, nebo žádost o osobní volno. Anebo se chystáte v práci předložit inovativní návrh, nebo vlastní řešení problému? Vyberte si den, které je obecně „dobrý“ ve vašem (ale i v šéfově) osobním kondiciogramu. Buďte si jist, že i zlé zprávy a problematické situace přijme váš nadřízený v takovýto den mnohem lépe a s patřičným nadhledem. Různé oslavy a společné firemní akcie je také vhodnější plánovat na den, který má většina zúčastněných „příznivý“. Tato většina pak svou vibrací příznivě ovlivní I ty, kteří nebudou mít den právě nejlepší. Pokud by tomu bylo naopak, pak raději přesuňte termín setkání, či oslavy. Vyhnete se tak obecnému zklamání a nebudou vás považovat za špatného organizátora a hostitele. Všichni přece víme, že dobrá párty není jenom o jídle a pití, ale hlavně o příjemné atmosféře a uvolněných a dobře naladěných lidech.

Služební cesty je samozřejmě lepší plánovat na dny „příznivé pro cestování“ nebo „obecně příznivé“.
 

ZPĚT    

   1.8.   Jednání – zkoušky – konkurzy - důležité termíny
   
  Některé situace jsou důležité, jiné příjemné a další zas stresující. Proto je lepší, když si důležité akce naplánuje na dny s dobrým předpokladem pro jejich úspěšné zvládnutí nebo završení. Určitě si řeknete : a když budu muset jít na důležité jednání ve zlém termínu, tak se mám zbláznit?“ Ne. Ale když víte, že v daném termínu nemáte právě nejpříznivější den a termín se nedá změnit, můžete se lépe připravit psychicky i fyzicky. Případně důležité rozhodnutí z jednání odložíte raději na jiný termín. Tím vytvoříte předpoklad, že věc nebo jednání, na kterém Vám velmi záleží dopadne podstatně lépe. Je třeba však počítat s tím, že negativní aspekt dne se může projevit na jiných, méně podstatných událostech daného dne. Nic není zdarma.
 

ZPĚT    

   1.9.   Finance
   
  Kondiciogram dokáže s vysokou přesností analyzovat dni, ve kterých je zvýšená pravděpodobnost získání financí. Zde zjistíte, v kolika dnech má člověk možnost, v průběhu určitého konkrétního měsíce, získat nebo vydělat peníze. Termíny vhodné pro vydělávání – získávání financí nebo celkový progres se dají účelově využívat, například když obchodník pracuje na konkrétním obchodu a má jej uzavřít v určitém termínu. Každý si určitě raději vybere termín, kdy má větší předpoklad pro jeho úspěšné ukončení nebo dobrý začátek. Anebo když se člověk uchází o práci, resp. zakázku, je lépe realizovat to ve dnu „úspěšném pro budoucnost“, nebol alespoň v „obecně příznivém“ termínu. To samé platí nejen pro obchodníky a manažery, ale například i pro nadšené tipující.
 

ZPĚT    

   1.10.  UPOZORNENÍ
   
 

Kondiciogram funguje se zarážející vysokou úspěšností. Pokud ale náhodou patříte k lidem, kterým se v reálném životě děje přesný opak toho, co jim „předpovídá“ jejich osobní kondiciogram, musíme vás upozornit, že je tu vážný problém. Takovýto člověk má „na sobě zavěšené“ různé negativní mentální destrukční a blokovací programy, pocházející většinou od jeho blízkého i vzdáleného okolí, které pak způsobují, že se mu nedaří v jeho „příznivých“ a „úspěšných“ dnech. Tyto negativní mentální programy jsou většinou způsobeny závistí, záští, žárlivosti, nepřejícností, chtíčem a zlobou určitých konkrétních lidí a postiženému člověku mohou způsobit nemoci, rozpad vztahu, finanční krach až smrt.

Proto, pokud zaregistrujete, že váš osobní denní kondiciogram v dlouhodobějším časovém horizontu „nefunguje“ – jde jakoby opačně, doporučujeme vám, ve Vašem vlastním zájmu, tuto situaci co nejrychleji řešit.

Druhým činitelem, který může zkreslovat funkčnost a přesnost kondiciogramu, je dlouhodobé užívání antidepresiv a různých omamných a psychotropních látek, kterých používání velmi nepříznivě ovlivňuje přirozený psychický a fyzický stav člověka a dokáže úplně „rozhodit“ jeho individuální kondici a biorytmus.

Řešením je, i v tomto případě, neotupovat svou duši a tělo drogami (protože v konečném důsledku jsou i antidepresiva vysoce návykové) a řešit skutečný problém, nejenom zakrývat jeho projevy.
 

ZPĚT    

   2.1.   Biorytmus
   
  Osobní biorytmus se skládá ze tří, na sobě vzájemně nezávislých křivek. Z těchto křivek je možné identifikovat : Stav fyzické kondice, Stav emocionální kondice, Stav intelektuální kondice. Pro člověka mohou být problematické zejména ty dny, ve kterých se kříží jednotlivé křivky, případně se kříží ve své minusové polaritě. Pozor! Když se takovéto negativní tendence ještě „spojí“ s problematickými dny v osobním kondiciogramu člověka, může se vyskytnout vážný problém, úraz, ztráta nebo onemocnění.
 

ZPĚT    

   2.2.   Fyzická křivka
   
 

Křivka v horní pozici, to znamená +100% - v tyto dny má člověk k dispozici mnoho energie, má však zároveň tendenci přeceňovat své síly. Člověk může mít v této fázi pocit, že zvládne absolutně všechno, může přepálit svou aktivitu a když má štěstí, skončí to jenom s nekolikadenní svalovicí. V horším případě to může být menší nebo větší úraz. Naopak, když je křivka -100%, je lépe se šetřit a nepřepínat své síly, protože organismus je právě ve své oddechové fázi. Pokud je člověk nucený v této fázi podávat velký fyzický výkon, může to i u trénovaného sportovce způsobit vážné poškození, nebo zranění. Tady se kupříkladu pro sportovce a jejich trenéry skýtá možnost přizpůsobit vyladění formy těmto tendencím. Případně je vhodné zohlednit to při našich dětech, které se aktivně věnují nějakému sportu. Forma se může začít postupně ladit od -50% vzestupné křivky až po +80 až +90% hodnoty křivky fyzické kondice. Pak postupně ubíráme zátěž a v minusové fázi nasadíme regenerační a relaxační cvičení, zaměřené na stabilizování kondice, cvičení směřovaná více k uvolnění.

Od +90% poklesové křivky po 0% zase může následovat kondiční cvičení. Při takovémto ladění je ještě nutné vzít v úvahu Lunární kalendář a Kondiciogram a nepřepínat síly v osobních „nepříznivých“ dnech. Taky ve dnech, které jsou v lunárním kalendáři označené jako *“rizikové“, je potřeba zvýšit svou opatrnost. Člověk může být náchylný na úrazy v určité fysické části těla, nebo je ohrožena právě ta část těla, která je v tyto dny danou sportovní činností velmi zatížena. Když se během takovýchto kritických dnů objeví právě v těchto oblastech těla bolesti, třeba zaměřit pozornost na toto slabé místo a v předstihu jej léčit a stabilizovat.

Ještě je tu jeden systém, který Vaše úsilí může korunovat nejvyšší metou. Je to systém, který dokáže odhalit stav životní energie člověka, která má v průběhu roku i v průběhu dne kolísavou tendenci (systém se nazývá Osobní energetika). Zde můžete zjistit, kdy je pro danou osobu v průběhu dne nejvhodnější čas například na individuální trénink. Kdy má ta-která osoba v průběhu roku nejvíc energie a tedy má větší předpoklady pro dosažení úspěchu v tom-kterém sportu. Pokud znáte datum narození svého soupeře, dá se s velkou přesností zjistit, kdy můžete  porazit i toho nejsilnějšího. Toto všechno samozřejmě vplývá i na jiné aspekty života – kupř. na osobní finance.
 

ZPĚT    

   2.3.   Emocionální křivka
   
  Každý extrém je škodlivý a tehdy mohou nastat zkratové situace. Například když je emocionální křivka na svém vrcholu +100%, může předznamenat sklon k emocionálnímu přepětí, předrážděnosti,, emocionální nestabilitě, až agresivitě. Druhý extrém je -100%, zde jsou zvýšené tendence k depresi a zlé náladě, na základě stavu vaší emocionální kondice. Samozřejmě, reakce u každého jedince jsou na jiné úrovni intenzity, záleží to od věku, typu osobnosti, stavu organismu a momentální pracovní zátěži.
 

ZPĚT    

   2.4.   Intelektuální křivka
   
 

Intelektuální kondice například ve své minusové polaritě může způsobovat to, že se člověk nedokáže správně vyjádřit, hledá slova, neví najít ten správný výraz, pomaleji chápe, ...

V tomto období mohou nastat problémy s komunikací. Taky se může projevovat snížená schopnost koncentrace. Když je intelektuální kondice na svém maximu + 100%, přináší to s sebou problémy jiného druhu. Například vynechávání celých slov při vysvětlování nějakého problému spolupracovníkům. Člověku to „myslí“ velmi rychle a jednoduše si neuvědomuje, že ti ostatní za ním momentálně nestíhají. Ale přes to všechno skvěle funguje výřečnost a člověk může přicházet na geniální věci. Samozřejmě to záleží i od toho, v jaké oblasti pracuje, jak je profesionálně připravený na daný úkol nebo téma a jaký je celkový stav jeho organismu.
 

ZPĚT    

   2.5.   Havárie
   
  Předpoklad havárií vzniká tehdy, když se kříží jednotlivé křivky a to buď dvě nebo tři najednou. Proto je třeba v daném období, nebo alespoň v určitých hodinách, zvýšit pozornost, ale především nepřepínat své síly a neriskovat.
 

ZPĚT    

   2.6.   Vydělávání peněz
   
 

Podívejte se na svůj biorytmus, sledujte křivky a to tak, že proklikáváte jednotlivé měsíce. Všimli jste si, že křivky jsou rozfázované nebo sfázované.

Rozfázování vypadá tak, že jednotlivé křivky jsou každá v jiné části obrazovky a jdou jakoby samostatně – jedna je nahoru, druhá dolů a třetí je mezi nimi. V tomto období se člověku snadněji vydělávají peníze a daří se podstatně více. Pokud se ale křivky sfázují – jdou těsně vedle sebe a opisují přibližně stejnou dráhu, jakoby se chtěli spojit, tak v tomto období se podstatně hůř realizují všechny obchody, finanční transakce, jednaní se neúměrně prodlužují. Pomoct si takovémto případě můžete tak, že si důležitá setkání a rozhodnutí naplánujete předem, dokud tato situace nastane. Když už se tomu nedá vyhnout, tak použijte kondiciogram a všechno důležité si naplánujte podle svých osobních „příznivých“ dnů.

Tento formulář ukazuje biorytmus zkreslený.

Nastavte datum, který chcete sledovat v grafu. Ve spodní části grafu můžete zvolit, které křivky chcete sledovat. V části 3D zobrazení máte možnost grafem otáčet, vyzkoušejte si to pomocí běžců. Tip: graf můžete uložit do souboru jako obrázek (BMP, WMF, EMF) pomocí tlačítka Uložit do souboru.
 

ZPĚT    

 

2.7.   UKÁŽKA

  ROZFÁZOVANÉ KŘIVKY
 
   
  SFÁZOVANÉ KŘIVKY ukázka 1
 

   
  SFÁZOVANÉ KŘIVKY ukázka 2
 
   
 

ZPĚT    

   
 

3.1.   OSOBNÍ ENERGETIKA

   
 

Mnozí z vás si určitě všimli, že se před narozeninami cítí velmi unaveni (čím starší lidé, 

tím více to pociťují), nebo se právě v tomto období může projevit nějaké onemocnění, 

úraz, zdravotní problém. A určitě jste si všimli často opakovaná slova 

"nedožité XX narozeniny".

Proč se to děje? Je to proto, že množství energie, kterou má konkrétní člověk během roku 

k dispozici, je u každého jedince individuální, ale právě v době narozenin dosahuje 

své nejnižší hodnoty.

 

Také jste si jistě všimli, že někteří lidé jsou spíše "denní typy", někteří zase "noční typy" Denní typy lidí "fungují" dobře ve dne, ale problém jim způsobuje, pokud mají být 

v noci déle vzhůru a velmi je vyčerpává například práce na noční směny.

Noční typy naopak, se ráno budí velmi těžce, rádi dlouho spí, v průběhu dne se cítí více-méně unaveni, ale s příchodem večera a noci jakoby sa probouzeli a jsou 

plni energie, právě tehdy mají chuť do práce (a dalších aktivit). 

Děti i dospělí ne a ne večer usnout.

Právě toto totiž souvisí s hodinou našeho narození, protože své nejnižší hodnoty,

v rámci dne, energie dosahuje právě v hodině našeho narození.

Je to v podstatě velmi jednoduché, ale často s dalekosáhlými následky pro životy konkrétních lidí.

 

Obecně můžeme říct, že známe dva stavy energie. Energie celková, to jest kolik energie máme k dispozici v jednotlivých měcících roku. A energia denní - doplňková, čili s jakým množstvím své energie můžeme počítat během jednotlivých částí dne - tedy 

po hodinách. V zásadě platí : když stoupne energie nad 50 %, už se cítíme relativně 

dobře, ale když naopak klesne v daném období roku nebo v daném čase dne pod 50 %, můžeme pociťovat únavu nejen fyzickou, ale i psychickou. Samozřejmě podmínkou správného výpočtu a korektních informací je uvést správný datum a čas narození (+/- 30 min).

 

Vlevo se nachází energetický stav konkrétní osoby během jednotlivých částí dne 

(hodiny) v aktuálním datu.

Vpravo se nachází energetický stav konkrétní osoby během jednotlivých částí roku 

(měsíce) v aktuálním datu.

Červená barva znamená, že energie roste (od 1 % do 100 %).

Modrá barva znamená, že energie klesá (od 100 % do 1 %).

Průměrně zdravý člověk zaregistruje, že má k dispozici více energie, když červená 

barva překročí cca 35 %. Samozřejmě, čím je organismus více zatížený a čím je člověk starší, tím později člověk cítí příliv energie, například až na 50 %-tech.  A naopak, když pokles, čili modrá barva překročí 50 %, můžeme zacítit sníženou výkonnost a rychlejší únavu.

 

ZDRAVÍ :

Pokud dítěti po probuzení energie klesá, jakoby stále nebylo naplno přítomné, musí se 

více soustředit a musí vynaložit mnohem vícec energie na práci ve škole jako jiné děti. Stejně to platí i pro dospelé lidi. Organismus těchto lidí se rychleji opotřebovává, 

co se po letech projevuje rychlejším zestárnutím těla (vnější vzhled - šediny, vrásky), 

ale, a to je horší, i rychlejším zestárnutím konkrétních orgánů.

 

SPORT, DOVOLENÁ, CESTOVÁNÍ :

Pokud sportujete proto, aby jste si zvýšili kondici a aktuální stav vaší energie je nízky 

(zo dne nebo z roku), určitě si v tomto období svoji kondici nevylepšíte.

V takovém období je to více či méně jen trápení organismu. Právě tehdy se často potvrdí staré známé úsměvné rčení "sportem k trvalé invaliditě". My bychom to jen trošku

opravili : "sportem v nesprávném čase k trvalé invaliditě". Ale když začnete s rozumem využívat tuto aplikaci, zjistíte, že se do vytouženého stavu kondice dostanete

mnohem efektivněji a tedy i rychleji. A současně, co je však velmi důležité, 

se minimalizuje riziko vzniku různých úrazů a zdravotních problémů.

Podobně to platí u dovolené, na výletech a při cestování. Když člověk předem ví, 

s jakým množstvím energie může, v daném období počítat, zkontroluje si v jaké fázi se nacházejí jeho křivky - Biorytmus a jakou mají tendenci jeho jednotlivé dny - Kondiciogram (během cesty, během dovolené, během lyžování, horské túry, či během seskoku 

padákem), může se vyhnout mnohým nepříjemným a často nezvratným, život a zdraví ohrožujícím, situacím. A co tak výběr termínu letního tábora pro vaše dítě?

Váš "Osobní poradca do kapsy" vám pomůže rychle e efektivně zmenežovat váš 

osobní i pracovní život a také život lidí, za které jste zodpovědní.

 

PŘÍKLAD :

Představte si, že máte před sebou náročnou práci, musíte pracovať nebo se učit 

dlouho do noci, máte před sebou zkoušky, přijímací pohovor, dlouhou cestu, sportovní výkon, náročnou túru atd. 

Zároveň však máte ve svém Kondiciogramu například den "KÁVA", "ODDECH" nebo "STOPKA", v Biorytmu máte Fyzickou křivku na -50%, Emocionální křivku +95% a Intelektuální křivku na hodnotě -70%.

Současně má vaše energetika v průběhu dne (09:10 hod) hodnotu klesající (1%) ,

v průběhu roku rostoucí (25%), a abychom to trošku přitvrdili, je kupříkladu i spln měsíce.

 

CO SE MŮŽE DÍT :

V průběhu takového dne, na dosažení dobrého, nebo alespoň uspokojivého výsledku, člověk mine podstatně více životní energie, ale současně, ani o tom neví, se mu odčerpávají i zásoby štěstí a zdraví a proto, na konci dne, výsledek vůbec nemusí být tak uspokojivý jak se nám na první pohled zdá, právě naopak. Člověk je unavený, vystresovaný a frustrovaný, co se samozřejmě může přenést i do následujícího dne, nemluvě o tom, že se tyto negativní tendencie stále nasčítávají.

 

A takto sa to může dít během delšího časového období. Například jste se vy, váš partner nebo vaše dítě narodili o 11:15 (dopoledne) - noční typ. Samozřejmě, člověk musí chodit pravidelně do práce nebo vstávat každé ráno do školy a učit se. Toto je ale permanentní zátěž na organismus a po určité době jsou již výsledky této zátěže zřejmé. Dochází k rychlejší únavě, ke zdravotním potížím, ke ztrátě koncentrace a paměti, k rychlejšímu stárnutí organismu, a taky může docházet k různým poruchám v chování, v učení a ke psychickým excesům.

 

Když si k tomu ještě přidáme fyzicky nebo psychicky náročnou práci, podávání 

sportovních výkonů, dlouhou cestu, náročnou túru, ... (činnosti, které si vyžadují 

vyšší míru soustředění a proto mají i podstatně vyšší spotřebu energie), výsledkom 

môže být úraz, havárie nebo jiná nepřííemná událost. 

Ne každý se narodil pod šťastnou hvězdou - v dobrém roce, v dobrém datu, v dobrém 

čase, v dobré fázi měsíce, do dobrého prostředí a s vynikajícími zdravotními předpoklady.

 

Proto je načase začít si více menežovat své osobní i pracovní aktivity, prostě

 naučit se co nejlépe využívat své předpoklady v daném období, a naučit se co nejlépe využívat i možnosti a tendence daného dne. Je načase začít efektivně pracovat se svoji celkovou energií a nehazardovat se svým štěstím, zdravím a životem.

 

Plánujte nebo přesuňte si důležité nebo náročné činnosti na vhodnější dny. 

Dny, ve kterých máte odpočívat a regenerovat svůj organismus, využijte co najefektivněji 

pro sebe (sauna, welness, masáže, oddych, procházky v přírodě, ...). 

Naopak, na to, aby jste se dostali do dobré kondice (fyzické, psychické nebo zdravotní) využívejte dny na to určené.

 

Představte si teď  takto individuálně menežovanou léčbu jakéhokoliv onemocnění 

s přesností na konkrétního jedince, jeho individuální biologické pochody a s přesností na konkrétní orgán. Takovouto aplikaci budete mít zanedlouho také k dispozici.

 

Apropó, víte že tohle všechno funguje nejen u lidí, ale i u zvířat, například u vašich domácích mazlíčků, u závodních koní, ... ?

 

 

ZPĚT    

   

® HERMES Feng Shui s.r.o.

Tradícia stránky od roku 1998

info@moja-apka.sk

© Hermes All rights reserved